Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
Autor: BanBreaker

Docent Picolan
wywiad z autorem projektu Horn of the Abyss

zrobiony dla ZGOP.net
BanBreaker: Jak powstało HotA Crew? Kto wpadł na pomysł rozpoczęcia tak dużego projektu? Jak udało się wam wszystkim zebrać?

Docent Picolan: Minęło dużo czasu i nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale wyglądało to mniej więcej tak: w 2008 istniało bardzo wiele niezależnych od siebie projektów „nowych miast” na forum DF2 (coś w rodzaju głównego rosyjskiego Heroes Community, jak wiesz). Prócz mnie (i Przystani) były jeszcze dwa czy trzy inne zespoły, które próbowały stworzyć miasto gotyckie (Cathedral), Kronverk itp. Wielu ludzi uczestniczyło w dwóch czy trzech projektach naraz i często ze sobą [o nich] gadaliśmy. Więc pewnego dnia (wraz z Hippocamusem i Alex-andrem) wyszliśmy z pomysłem zjednoczenia tego wszystkiego w jeden zespół. Wszyscy rzecz jasna byli z tego powodu szczęśliwi, bo razem mogliśmy zrobić o wiele więcej niż grupa pojedynczych zespołów.

Tytuł jest bardzo ważny gdy chodzi o tak wielką modyfikację. Czemu została ona nazwana „Róg otchłani”? Kto ją wymyślił i kiedy? Czy kryje się za tym jakaś interesująca historia?

Jest pewna historia, ale obawiam się że nie jest zbyt interesująca. :) W tamtych dniach [gdy projekt się rozpoczął] myślałem wiele o tych morskich i pirackich rzeczach, czytałem różne książki i artykuły w internecie, obejrzałem parę filmów… Tak więc nazwa i obraz rogu otchłani pojawiły mi się, o ile dobrze pamiętam, w nocy – w czasie snu. Jest to więc dość trywialna historia. :) Następnego dnia obudziłem się i już wiedziałem, że w najbliższej przyszłości zacznę ten projekt i nazwę go HotA. :)


Planowana premiera dodatku była przesuwana parę razy od 2008. Tłumaczone to było „problemami technicznymi”. Możesz dać przykład takich problemów?

W tamtym czasie:
1. Nie było żadnych programistów/koderów w HotA Crew;
2. Próbowaliśmy zrobić Hotę na silniku WoG-a (i to był prawdopodobnie błąd);
3. Graficzna zawartość Przystani nie była gotowa. Parę razy została prawie całkowicie zmieniona.

HotA v1.0 została wydana dnia 31 XII 2011 roku. Zakładam że to nie był przypadek. W jaki sposób jest ten dzień symboliczny?

Trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę był przypadek. Planowaliśmy wydać pierwszą wersję w połowie grudnia, ale nie mieliśmy czasu. Aż do 31. grudnia pracowaliśmy pełną parą, by zrobić to w 2011. :) W Rosji (czasu moskiewskiego) Prezydent już rozpoczął przemowę noworoczną (dwie lub trzy minuty przed Nowym Rokiem), a my rozpoczęliśmy upload wersji 1.0. To była zabawa. :)

[…]

Jest mowa o tym, że planowana jest kompatybilność Hoty z WoG-iem/Erą. Czy jest jakiś postęp w tej kwestii?

Tak, jest, ale […] nie spodziewajcie się czegokolwiek w najbliższej przyszłości.

[…]


Spodziewałeś się tego (na początku), że wasz mod będzie tak popularny?

Cóż, projekt raczej był od samego początku związany z raczej poważnymi i wielkimi planami. :) Więc pewnie tak, spodziewaliśmy się, a przynajmniej jesteśmy szczęśliwi że [projekt] znalazł swoich odbiorców.

Czy to prawda, że miasto Kuźnia będzie jedną z nowych frakcji w Hocie?

Tak, będzie, ale będzie (tak ja to widzę, nie mówię w imieniu całego HotA Crew) się dość różniło od oryginalnych prac NWC. Nie tyle w kwestiach koncepcyjnych, co, myślę, w grafice i atmosferze.

A przynajmniej nie będzie gorsze (czy też w pewien sposób „nienaturalne” w stylistyce Heroes III) od Przystani. Don_Komandorr (członek HotA Crew) czasem informuje o postępach w temacie o Forge na HC, więc na razie jest to jedyny sposób porozumiewania się z anglojęzycznymi odbiorcami. :) Może w przyszłości strona HotA sprawi, że ta kwestia będzie nieco prostsza.

Czy Forge będzie wspomniane w fabule Hoty (w kampaniach), czy też może będzie dostępne tylko w pojedynczych scenariuszach?

W obu.


Słyszałem że do oryginalnego konceptu Forge zostały wprowadzone przez HotA Crew pewne zmiany. Jaki jest powód pójścia w tym kierunku? Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych zmian?

Niestety, nie mogę (tylko to co już wcześniej mówiłem – o stronie graficznej, nie koncepcyjnej). Produkt wygląda lepiej gdy jest gotowy… i jeśli jest gotowy. :)

Jaka jest twoja postawa wobec tej frakcji?

Jestem, tak jak wielu innych członków zespołu, zainteresowany pracą przy ambitnych zadaniach. :) A Forge jest bardzo nietypowe i skomplikowane.

Jaka jest opinia twoja i twojego zespołu na temat używania jednostek zrobionych przez HotA Crew w innych modach (na przykład w „Hero of Light Mod”)? Czy Ci to przeszkadza?

NWC nie przeszkadzało wykorzystywanie zasobów graficznych [w innych projektach], więc czemu nam by miało? :) Więc tak, nie daliśmy żadnego konkretnego pozwolenia ani czegoś w tym stylu, ale nie przeszkadza nam to.

Jak sobie wyobrażasz finalną wersję Hoty? Ile z tych wyobrażeń uznajesz za realne (możliwe do zrobienia/dodania)?


Chciałbym wierzyć że nie będzie dla mnie żadnej finalnej wersji – to jest interesujące i przyjemne hobby, więc nawet jeśli po pięciu czy dziesięciu latach będę pracował z tymi samymi ludźmi nad tymi samymi rzeczami – będę w pełni usatysfakcjonowany. :)

[…]

Możesz zachęcić ludzi, którzy to czytają, do tworzenia własnych modyfikacji do HoMM3? Możesz dać jakieś podpowiedzi, jak zacząć?

Jeśli ci ludzie znają rosyjski lub są gotowi na spotkanie z moim bardzo bardzo bardzo kiepskim angielskim – jestem gotów przekazać jakąkolwiek wiedzę. :) Lata mijają, ale ludzie wciąż grają w Heroes III. To świetna gra i nigdy się nie starzeje, więc szanuję i jestem gotów pomóc każdemu, kto się zainteresował modowaniem.

Redakcja, tłumaczenie: Hobbit
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt