Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Fabuła


Wstęp


Kula kreacji

Pod taką nazwą znane jest urządzenie, które zostało stworzone dawno temu przez Starożytnych w celu zapewnienia sobie całkowitej kontroli nad Wymiarami Żywiołów. Używając kuli Starożytni często bezpośrednio wpływali na czterech Władców Żywiołów – Pyrannaste’a, Gralkora, Shalwenda i Acwalandera – w ramach swoich eksperymentów. Znany jest tylko jeden podobny do niej artefakt – kula mocy stworzona przez najznamienitszych magów z Cronu w celu pokonania rozwścieczonych Władców. Kula kreacji używana jest przez Starożytnych do wykorzystywania żywiołów tylko w ostateczności, gdy katastrofy (np. buntu żywiołaków) należy uniknąć za wszelką cenę.

Jakieś 10 000 lat temu Starożytni właśnie za pomocą kuli wpłynęli na Władców Żywiołów, ażeby stworzyli planetę znaną dzisiaj jako Enroth. Jednakże Władcy poczuli się urażeni tym, iż niektóre istoty wyższe wykorzystują przetworzoną energię kuli w podobny sposób, i domagali się jej zniszczenia. Starożytni zgromadzili się i zwołali radę – nie planowano dalszego korzystania z urządzenia, a ewentualnego starcia z Wymiarami Żywiołów byłoby lepiej uniknąć. Podzielili więc kulę na jej poszczególne elementy, otrzymując magiczne artefakty żywiołów – szmaragdową tarczę odpowiedzialną za żywioł ziemi, wieczny płomień związany z żywiołem ognia, harfę wiatru z zawartą w sobie mocą żywiołu powietrza i róg otchłani kontrolujący żywioł wody – po czym zostawili je na Enroth. Jednocześnie jednak ustalili warunki: przez następne 10 000 lat nie wolno atakować planety ani też ingerować w jej stan. Gdy umowa się skończy, Władcy nie odmówią sobie zniszczenia Enroth, a posłańcy Starożytnych nie będą ich przed tym powstrzymywać.

Ale dlaczego koloniści mieliby zrezygnować z walki?…
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt