Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Ostatnie tygodnie to intensywny czas publikowania nowych informacji o Horn of the Abyss. Poniżej przedstawiamy listę 4 rzeczy, które warto wiedzieć, by być na bieżąco.

1) Wszystko zaczęło się od tajemniczego filmiku, opublikowanego na kanale YouTube lidera zespołu - Docenta Picolana. Był to trailer, zapowiadający nowe miasto - Fabrykę.
Jak widać, nie pokazano nam ekranu miasta, a nowy teren natywny, dwóch bohaterów (Bertrama i Todda o tej samej klasie "Artificer"), siedlisko bądź bank stworów, miniatury niektórych jednostek (niziołki, stwory z miotaczami oraz najprawdopodobniej smoki lub węże) i i miasto na mapie przygody.

2) Czym właściwie jest Fabryka? Jest to miasto oparte na technologii, która ma przewyższać pod tym względem pozostałe metropolie. Wielu z Was, najprawdopodobniej, od razu przyjdzie na myśli Forge, wycofane z dodatku Armagedon's Blade. Twórcy zapewniają jednak, że to zupełnie inna koncepcja, a technologia w Fabrycę nie będzie wykraczać poza granice przyjęte w fantasy. Terenem natywnym miasta będzie Wasteland, wzorowany na Heroes II.

3) Docent Picolan udzielił dużego wywiadu dla rosyjskiej Tawerny. Dowiadujemy się w nim dużo szczegółów o mieście:
  • Fabryka jest inspirowana m.in. Dzikim Zachodem i po części wypełnia niszę po Czarodzieju z Heroes II. Miasto korzysta z prochu strzelniczego, silników parowych i prymitywnych materiałów wybuchowych
  • Line up miasta jest zaplanowany, ale nie jest ostatecznie zatwierdzony. Poznamy go w przeciągu kilku miesięcy. Na pierwszym poziomie zobaczymy niziołka, który przestanie być jednostką neutralną.
  • Klasa bohatera magii to Wynalazca, trwają dyskusje nad bohaterem mocy. Heroesi pochodzą w większości z Regny, przybyli tu w celach zarobkowych. Mają własny sposób postrzegania dobra i zła.
  • Frakcja będzie miała swoją specjalną zdolność wykorzystywania jednostek, tak jak Nekropolia i Inferno.
  • Data wydania aktualizacji nie jest znana, autorom nie spieszy się, chcą w pełni dopracować swoje prace. Musimy czekać na pewno minimum rok.

Pokazano również kilka nowych unikatowych grafik:

4) Jaskinia Behemota jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zaledwie kilka dni po aktualizacji Hoty, udostępniono zaktualizowaną wersje spolszczenia.
Drwal
Wasze komentarze (66)
29 sty - 18:24

Drwal
Podziękowania dla Nicolai'a i Kammera za pomoc.
29 sty - 18:30

Andruids
Co to znaczy, że "wypełnia niszę po Czarnoksiężniku z Heroes II"?
29 sty - 18:46

Kastore
Jakiej niszy? xd
29 sty - 18:47

Drwal
Według Twórców Hota jest tu nisza. :p
29 sty - 18:49

Kastore
To na pewno jest dobrze przetłumaczone? ;P
29 sty - 18:49

Tarnoob
Nicolaia. Na Fb zalinkowałbym stronę „Apostrof’y w niewłaściwy’ch miejsc’ach”. :-P
29 sty - 18:49

Kastore
Miasto czarnoksiężnika nie wygląda jakby było technologicznie zaawansowane albo miało jakieś motywy dzikiego zachodu.
29 sty - 18:52

Drwal
Niekoniecznie musi chodzić o glowną koncepcje. Skoro tak twierdzą Twórcy, to musi być coś czego nie wiemy.
29 sty - 19:01

Andruids
Ale może jednak lepiej nie pisać w newsie rzeczy, których nie potrafi się wytłumaczyć, a nie mają sensu.
29 sty - 19:13

Alamar
Nie Czarnoksiężnik (Warlock), ale Czarodziej (Wizard). To czarodziej w H2 miał zamek na badlandach (tak się ów teren zwał w HoMM2, czyli dosłownie "złe ziemie") z niziołkami i golemami. I to właśnie na zamku czarodzieja jest wzorowana Faktoria wg powyższego wywiadu.
29 sty - 19:13

Kastore
No jestem trochę za ;)
29 sty - 19:14

ShEv441
"Klasa bohatera magii to Wynalazca, trwają dyskusje nad bohaterem mocy. Heroesi pochodzą w większości z Regny, przybyli tu w celach zarobkowych. Mają własny sposób postrzegania dobra i zła."
tu jest chyba błąd - fragment odnosił się tylko do jednostki kowboja, że po części kowboje to piraci z Regny, którzy przeszli na stronę Fabryki w celach zarobkowych, a nie bohaterowie.
29 sty - 19:15

ShEv441
@up dokładnie
Też myślę, że chodzi o Wizard - Czarodzieja, który miał niziołki w armii i teren domyślny, na którym opiera się Wastelands.
29 sty - 19:28

Nicolai
Wychodzi na to, że rzeczywiście chodziło o Czarodziejów, ale momentami ten wywiad był tak nieskładnie upisany, że ciężko było się połapać. W jednym akapicie na zmianę był "Czarodziej", "Czarodziejka" i "Wizard" (jakby w roli synonimów), a Ty się domyśl co autor miał na myśli.
29 sty - 19:33

Alamar
By Google:

Но Фабрика, безусловно, заполняет часть ниш, пустующих без прямого аналога Wizard-а в третьей части. Кроме уже озвученных параллелей, даже на уровне технологии — големы из Heroes II к фабричной стилистике довольно близки.

But the Factory certainly fills some of the niches that are empty without a direct equivalent of the Wizard in the third part. In addition to the already voiced parallels, even at the level of technology - the golems from Heroes II to the factory style are pretty close.

Опережая возможные вопросы, решение выбрать именно хоббитов, помимо момента со спрайтом, обусловлено несколькими причинами: тут и очевидные параллели с замком Wizard-ов из второй части Героев (на том же ландшафте Пустошей)

Ahead of possible issues, the decision to choose exactly the hobbits, besides the moment with the sprite, is due to several reasons: here are obvious parallels with the castle of the Wizards from the second part of the Heroes (on the same landscape of the Wastes)


Myślę, że aż tak trudno nie było tym bardziej, że w rosyjskiej wersji masz podane słowo WIZARD po angielsku.
29 sty - 19:37

Alamar
I żeby nie było, że tylko narzekam: dzięki za zebrane i przetłumaczone informacje, nawet jeśli coś trzeba było skorygować.
29 sty - 19:50

Drwal
Dzięki za poprawę, nie jestem specem od Heroes 2, więc intuicja nie mogła zadziałać.
29 sty - 19:50

Nicolai
No tak, tylko zobacz sobie pytanie do niego :P
29 sty - 20:18

Warmonger
Koncept bardzo dobry, życzę powodzenia :)
29 sty - 20:38

Belegor
Cieszę się, że niziołki wracają do lineupów miast. Nie pasowały mi jako neutrale w Heroes III. Poza tym...koncepcja nie jest zła. To nie forge, ale dzięki temu nie wzbudzi tylu kontrowersji.
29 sty - 20:58

Hellburn
No to jeszcze popraw Faktorię na Fabrykę i będzie ok ;). Faktoria fajnie brzmi, ale niestety to nie jest to samo co Factory.
29 sty - 21:04

Drwal
Zmienione. :) Zastanawiam się tylko czy musimy iść też w dosłowne tłumaczenie. Polskie nazwy oryginałów też nie są zgodne z tymi angielskimi. Fabryka jako miasto niezbyt do mnie przemawia.
29 sty - 21:10

Alamar
Nie tylko do Ciebie, bo fabryki są ogólnie kojarzone najwcześniej z Rewolucją przemysłową, a nie z fantasy osadzonym w (późnym) średniowieczu.
29 sty - 21:31

Hellburn
Reprezentacyjna próba ankietowanych w fandomie zdecydowała że chcą Fabrykę, więc niech mają. :)
29 sty - 22:30

Nicolai
@Hellburn: Od kiedy Hirawka jest reprezentatywną grupą czegokolwiek :P Jeśli o mnie chodzi to dużo bardziej podchodzi mi lekko archaiczna Faktoria. Jakoś bardziej współ gra ze stylistyką czerpiącą z Julesa Verne'a ;)
29 sty - 22:32

Kastore
Faktoria brzmi bardzo elegancko, a Fabryka jak jakiś śmierdzący brud... że tak to ujmę. xd
No i właśnie Nicolai dobrze zauważył, że jesteśmy elitą ekspertów, więc nasze zdanie liczy się bardziej. B-)
30 sty - 09:34

AmiDaDeer
Ja bym bronił Faktorii. Ewentualnie coś na kształt Kombinatu byłoby dobre. Fabryka brzmi jak siedlisko, nie miasto.
30 sty - 09:47

Warmonger
"Fabryka" to pojęcie zbyt nowoczesne, "faktoria" bardziej pasuje do epok wcześniejszych. Zależy to też od ostatecznego wyglądu miasta.
30 sty - 11:12

Khemiel
Ja też byłbym za Faktorią.
Fabryka kojarzy mj się z wielkim betonowym molochem we wszelkich odcieniach brudu z dymiącymi kominami.
Niemniej jak dla mnie zapowiada się dość ciekawie.
30 sty - 15:38
Zaratustrian
Po polsku faktoria i fabryka nie są synonimami, słowo faktoria oznacza placówkę handlową, na ogół założoną w przez kupców europejskich w koloniach.
30 sty - 16:32

Kastore
Albo możemy nazwać to miasto Fort. Bo mamy już Cytadelę i Zamek a Fortu jakoś nie widać.
>>>Zaratustrian
A ktoś mówi, że są? :P
Wystarczy, że nazwa jest klimatyczna.
30 sty - 18:24

Nicolai
W sumie to polska definicja nawet lepiej pasuje do"dzikozachodniej" stylistyki ;)
30 sty - 20:41

Kammer
Moim zdaniem to nie jest tak, że lepsza jest Fabryka albo że lepsza jest Faktoria. Gdybym miał powiedzieć, czego oczekuję od nazwy miasta w H3, powiedziałbym, że powinna się kojarzyć z obronnością - popatrzcie na pierwsze osiem miast.
Wrota lekko odstają, jednak nadal mają nieco obronności, ale Zatoka już się całkowicie wyłamała.

Haczyk w tym, że nie przychodzi mi do głowy żadna dobra nazwa.
30 sty - 20:51

Xelacient
Jak Kammer chcesz słowo związane z obronnością to jest "Arsenał", według mnie pasowałby do miasta mającego silniki parowe i proch strzelniczy.

Jednak mi na razie najbardziej pasuje "Faktoria", całe to miasto zdaje mi się być stylizowane na wczesne początki przemysłu i masowej produkcji, toteż to słowo jest bardziej adekwatne. Fabryka już jednak kojarzy się z bardziej zaawansowaną technologią.
30 sty - 20:59

Kammer
Arsenał jest genialny. Świetny pomysł.
30 sty - 21:11

Kastore
No tak, jak zwykle musi przyjść Kammer i rzucić jakiś pomysł od czapy. >:(
30 sty - 21:37

Nicolai
Nekropolia, tak... to mi się kojarzy z obronnością :P
30 sty - 23:44

Andruids
Arsenał brzmi bardzo fajnie, ale Faktoria też.
30 sty - 23:45

Kastore
Arsenał brzmi jak coś w czymś się kupuje potki w HIV.
31 sty - 00:35

LivingAnarchy
#TeamFabryka

Chyba jestem jedyną osobą, która uważa, że ta nazwa jest... klimatyczna i to bardziej niż pusta faktoria kojarząca się z handlem. Z tego co rozumiem Factory to trochę izolacjoniści, a nie pionierzy wolnego rynku i otwartych granic :P
31 sty - 01:44

Andruids
Ciekawe w sumie co przedstawia avek Docenta. W sensie ten goblin z goglami. Po prostu randomowy bohater-goblin nawiązujący do Forge, czy coś więcej?
31 sty - 07:55

Hellburn
Docent Picolan na oficjalnym kanale discordu HotA użył sformułowania Fabryka ;p
31 sty - 08:38

Nicolai
W sensie, że po polsku napisał? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę :P
31 sty - 10:48

avatar
Napisał, widziałem. Ale mógł to wrzucić w translaror i to mu translator wyrzucil po polsku. Gdyż pytanie było o bohatera a nie o spolszczenie nazwy ;)
31 sty - 11:53

AmiDaDeer
A ja myślę, że zaproponowany przez Xelacienta Arsenał brzmi najlepiej. Niemniej poczekamy z tym do większej liczby materiałów.
31 sty - 15:05

Kastore
Arsenał w ogóle nie brzmi jak nazwa frakcji.
31 sty - 15:06

Kastore
>>>WcaleMorglin
Ale tu nie chodzi o to by być w 100% dokładnym, tylko, żeby nazwa była ładna i klimatyczna.
31 sty - 19:40

Lord Hawk
Myślę pomysł Kastore zwłaszcza tak uargumentowany jest całkiem ciekawy, chodzi o Fort, bo faktycznie zamek i cytadela są, a jak na miasto stylizowane na dziki zachód [teren, kowboje i całokształt w 1 chwili kojarzą się z tym, a dopiero potem z technologią], to fort nawet aż się prosi, bo na dzikim zachodzie pełno fortów było, np. Fort Knox.
31 sty - 19:54

Kammer
To brzmi całkiem znośnie (na pewno lepiej od industrialnej Fabryki), ale chyba i tak wolę Arsenał wskazujący na obronność na niegościnnym terenie oraz będący bardziej steampunkowy - a wszak nawiązania do Dzikiego Zachodu już się skończyły.
31 sty - 20:16

Kastore
Arsenał brzmi mniej defensywnie niż po prostu Fort. ;)
31 sty - 22:44

Nicolai
No nic, reprezentatywna grupa fanów przemówiła :P To zmień tą Fabrykę Hellburn ;)
31 sty - 23:57

Fandor
Totalnie się nie znam na językach obcych i nie wiem, jak wiele znaczeń może mieć Fabryka w języku angielskim czy rosyjskim. W polskim jak już wiele osób zauważyło, kojarzy się z farbykami po rewolucji przemysłowej, paskudnymi brudnymi miejscami, tu zupełnie nie pasuje do obecnych, wręcz żarówiastych kolorów miasta i jego terenu. Bliżej już wydaje mi się byłaby Manufaktura.
Co by nie mówić Fabryka to jest najgorsza możliwa nazwa, dlatego nie rozumiem czemu hirawka jest w nią tak zapatrzona, z drugiej strony ta grupa nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu.
Także Arsenał, Fort, Faktoria, Manufaktura, i jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to wszystko zawsze będzie lepsze od Fabryki.
1 lut - 00:17

Kammer
Fundor otrzymuje moje Seal of Approval.
1 lut - 02:11

Górski Krasnolud
Również jestem zwolennikiem Faktorii, która według mnie najbardziej pasuje klimatem do Heroesów.
1 lut - 06:53

Darkem
Mam nadzieję, że nikogo nie obrażę Tym pytaniem, ale czym jest "Hirawka"?
1 lut - 07:15

Hayven
Facebookowa grupka zrzeszająca wszelki element zainteresowany serią HoMM.
1 lut - 08:45

Alamar
@Fandor
Z tym że "manufaktura" to miejsce, gdzie wytwarza się dobra za pomocą pracy ręcznej, a nie maszyn i technologii. Także nazwa jeszcze mniej trafiona niż poprzednie alternatywy.
1 lut - 15:28

Kastore
Nie i nie będzie. Pozdrawiam. ;)
1 lut - 17:50

Nicolai
@Darkem: Hirawka? A to taki crossover MM i patostreamów :P
1 lut - 21:34

Sir Galuf
Fajny pomysł :-D. Co prawda, miałem nadzieję, że Steampunkowe miasto będzie miastem Krasnoludów, ale trudno, nie można mieć wszystkiego o czym się marzy. Najbardziej podoba mi się ta Niziołka/Gnomka uzbrojona w coś przypominającego miotacz rakiet
1 lut - 21:43

Kastore
To miotacz ognia.
2 lut - 02:26

Creon Engineer
Nareście typowo technologiczna frakcja, taki Creon ale na dzikim zachodzie. Nie moge się doczekać pokazu rosteru frakcji.
3 lut - 08:25
senyszynlover
Świetnie to wszystko wygląda!
3 lut - 20:52

Daractive
Drugi obrazek - ukradziony design Szklarni. #potwierdzoneinfo
6 lut - 15:57
filazaf
A gdzie to spolszczenie do 1.5.4? o w skarbcu jest jakiś staroć z listopada...
6 lut - 16:21

Andruids
@filazaf ten staroć ma numer aktualnej łatki, więc proponowałbym go po prostu ściągnąć i zainstalować.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt