Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
W Grocie celowo unikaliśmy tego tematu na stronie głównej, ale chyba czas o nim wspomnieć. Mniej-więcej od czasów odejścia Slavy od WoGa, dodatek ten stracił monopol na modyfikowanie Heroes III. Od tego czasu wielu fanów zaczęło swoje własne projekty. W ogromnej większości kończy się na słomianym zapale lub zaprzestaniu prac w połowie drogi, ale są wyjątki.

Takim wyjątkiem ma być właśnie Horn of the Abyss - dodatek do Heroes III (nie do WoGa, choć oparty na nim), którego założeniem ma być pewna analogia do oficjalnych dodatków - a więc nie masa skryptów i opcji modyfikujących rozgrywkę, lecz nowe miasto, nowe jednostki, nowe kampanie, etc - po prostu stworzenie klasycznego dodatku do Heroes III, niejako "alternatywy" dla WoGa.

Pierwotnie twórcy "naobiecywali" trzy nowe miasta, ponad 100 nowych artefaktów, alternatywne jednostki w istniejących miastach... troszkę za dużo moim zdaniem. Niemniej jednak za prace nad HotA wzięli się najwyraźniej ludzie, którzy faktycznie wiedzieli co i - najważniejsze - JAK robić (czytaj: nie sklejać kawałków różnych jednostek w paincie, ale stworzyć zupełnie nowe, trójwymiarowe modele).

Pomimo ostatnich problemów, a więc odejścia szefa projektu i głównego grafika, ilość dotychczas wykonanych prac wydaje się imponująca i wygląda na to, że istotnie gracze otrzymają przynajmniej jedno nowe miasto od grupy HotA - Cove, miasto pirackie, z którym można się zapoznać na właśnie udostępnionej prezentacji filmowej. Trochę szkoda, że to nie rozszerzenie WoGa, ale ja osobiście na pewno chciałbym wypróbować nowe miasto. W każdym razie film udowadnia, że istnieją realne szanse na wydanie przynajmniej części HotA i projekt ten nie podzieli losu tak wielu innych koncepcji fanów. Czy tak na pewno będzie? Dowiemy się z czasem.

Acid Dragon
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt