Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Na tymczasowej stronie głównej podczas naszych serwerowych problemów już o tym pisaliśmy, ale teraz "pełnowymiarowy" nius. pod koniec ubiegłego już roku twórcy Horn of the Abyss tradycyjnie wydali nową wersję (1.3) swojego fanowskiego dodatku. Tym razem jednak ma ogromną szansę dotrzeć do legionów fanów Heroes III, gdyż wreszcie wydano ją również w języku angielskim!

Lista nowości:
- edytor map formatu HotA (na niektórych systemach może nie działać! Edit: Na systemach Win 8 może pomóc odpalenie pliku edytora "jako administrator")
- launcher-updater, coby update'y były częstsze,
- 16 nowych artefaktów, w tym 3 łączone,
- wygląd miast w zależności od tego, jak bardzo rozbudowany jest fort,
- nowi bohaterowie,
- nowe tereny "nakładane" na mapę,
- trzy nowe rozmiary map: H (180x180), XH (216x216) i G (252x252),
- poprawki w balansie,
- kilka nowych obiektów,
- korekcje błędów graficznych i technicznych z SoD,
- nowe opcje strzału obszarowego (dla magogów i liszy),
- morskie obiekty nie pojawiają się na mapach losowych bez wody,
- naprawiono wszystkie błędy w mapach i kampaniach zgłoszone przez użytkowników,
- wiele innych, w tym: 5 opcji wyboru szybkości animacji, możliwość wyłączenia dźwięków, nowe mapy, wyświetlanie czasu trwania zaklęć, poprawki interfejsu itd.

Dodatek w wersji angielskiej możecie pobrać z naszego Skarbca! (A dzięki Wam nie musimy się już bać o limity transferów :).

UPDATE: Patch 1.31 - jeśli pobieranie przez launcher dodatku sprawia Wam problem - również można teraz pobrać ze Skarbca.
Acid Dragon i Hobbit
Wasze komentarze (27)
2 sty - 23:14

Lyokoheros
Nie działa edytor map... wielka szkoda. Jak dla mnie to była najbardziej oczekiwana nowość w tej wersji - razem z nowymi artefaktami, rozmiarami map i nieco bardziej zrozumiałą(choć wciąż nie w pełni grywalną(czyt. polską)) wersją.
No ale i tak dobrze, że jest.
2 sty - 23:20

AmiDaDeer
Edytor map u jednych działa, u innych nie. Acid Dragon musiał być wprowadzony w błąd - zwłaszcza że u mnie np. nie działa. ;P
2 sty - 23:25

Acid Dragon
Zasugerowałem się ilością doniesień o "niedziałaniu" oraz tym, że u mnie też nie działa.
2 sty - 23:25

zoltan
U mnie edytor działa idealnie, dopóki nie spróbuję wygenerować losowej mapy - wtedy się wyłącza bez żadnego komunikatu o błędzie (Win 8.0 x64). Generowanie map (nawet tych największych) w samej grze działa bezproblemowo :-)
2 sty - 23:26

AmiDaDeer
Tak BTW - bugfix który będzie ładowany poprzez launchera ma się pojawić w najbliższych dniach.
2 sty - 23:27

Acid Dragon
U mnie też Win 8.0 x64 i przy próbie uruchomienia edytora błąd "ResourceManager" - brak pliku editor.txt, a potem "Fatal run-time error".
2 sty - 23:42

zoltan
A spróbujcie zainstalować u siebie .NET 3.5, jeżeli go nie macie (instaluje się osobno obok wersji 4). Może to by pomogło, bo widzę, że w Launcherze też wykorzystują tę technologię to może i w edytorze coś zaszyli...
2 sty - 23:49

zoltan
Szkoda, że nie można edytować komentarzy :-P Udało mi się powielić błąd Acid Dragona przez zmianę nazwy pliku data\HotA_lng.lod. Może coś się źle wypakowało? Mój plik HotA_lng.lod ma 3 325 284 bajtów. Taki mój punkt zaczepienia :-)
2 sty - 23:58

Acid Dragon
Nie, ten plik u mnie istnieje i ma dokładnie taki rozmiar.

***Natomiast rozwiązaniem problemu u mnie jest uruchomienie edytora "jako administrator".***
3 sty - 00:32

satyr64
Nie mogę gdzieś indziej tego napisać niestety... Acid mam problem z forum, ponieważ za stronie głównej Groty mogę się zalogować bez problemów i wyświetla mi mój identyfikator. Natomiast na forum gdy jestem zalogowany wyświetla mi forum w taki sposób, jakbym był nie zalogowany mimo, iż jestem cały czas zalogowany (trochę takie "masło maślane" mi wyszło :P)
3 sty - 01:12

Acid Dragon
Skoro strona główna Cię rozpoznaje, to możesz jeszcze wysłać wiadomość przez Hermesa ;). To może być kwestia starych ciasteczek z tymczasowej strony głównej. Opróżnij w przeglądarce pamięć podręczną i zapisane ciasteczka. Wtedy zaloguj się "na świeżo". Upewnij się też, że wchodzisz do Groty przez nasz "normalny" adres acidcave.net.
3 sty - 12:01
zmechol
Czy będzie wersja polska?
3 sty - 12:35

AmiDaDeer
Może będzie. :P
3 sty - 13:00

Gryphonheart
Nie no super to wygląda, może kiedyś zrobię jakąś mapkę o imperium bezkresnego oceanu. :)
3 sty - 13:16

glokku
Nie ma już w ogóle sir mullicha w tej wersji?
3 sty - 14:07

Galius887
W edytorze map jest, więc w grze chyba też. Niektórzy bohaterowie są zablokowani (jak w sod) jak odblokować ich w mapie losowej?
3 sty - 14:43

glokku
Trochę smutek że nie mogę go wybrać na normalnej mapie. Ale tak po za tym bardzo się zdziwiłem jak walczyłem na pustyni i jednostki chodziły mi po 1 krok. Nie spodziewałem się ruchomych pisaków jak walczę z neutralnymi stworami :P
3 sty - 15:05

Nemomon
Może warto w grotowym Skarbcu wspomnieć, w jaki sposób instaluje się Hotę (tzn. na SoDa). Niby rzecz oczywista... ale nie dla każdego.

Pograłem trochę w Giant mapę... na pierwszy rzut oka nie zauważyłem różnicy między XL... xD. Ale póki co się prezentuje dobrze.

Zastanawia mnie tylko, iż na screenach profile postaci są takie fikuśne, a u mnie są standardowe.

Edytor map mi działa normalnie (Win 7).
3 sty - 15:45

mitlandy
Super piękna gra cudownie się w nią gra mapki cud. Edytor boski:D
3 sty - 16:00

Masław
Jedyną wadą Hoty jest to, że jest wydawana przed sesją :P
4 sty - 00:00

Lyokoheros
Cóż Hobbit, ja mam wątpliwą przyjemność być w gronie tych, którym edytor nie działa(mam Windowsa XP professional z serwis packiem3 i świeżo reinstalowane Heroesy jakby kogoś to interesowało).
No ale i tak gra się świetnie, choć jak na razie wielu nowości nie uświadczyłem, ale sam brak krzaczków jest już dużym plusem. Choć w sumie jest jednak coś nowego(choć nie jestem pewien, czy nie było tego we wcześniejszych wersjach) - przy armiach neutralnych oprócz liczby wyświetla się też w nawiasie przedział liczebności(np(20-49)), co jest w zasadzie bardzo przydatną funkcją. Choć zangielszczenie niektórych elementów gry nieco irytuje, ale i tak lepsze to od krzaczków.
4 sty - 01:59

Tego
Pojawiła się właśnie aktualizacja do wersji 1.3.1, pobiera się automatycznie przy uruchomieniu gry. Naprawia kilka irytujących bugów (na przykład ten przy generowaniu map losowych).
4 sty - 08:40

MinosKing
Gra działa dobrze po za Edytorem_map jak już część Forumowiczów wspominało :P
4 sty - 14:32
becmer5
Wiadomo cośna temat ver 2.0 ? Mam nadzieje, że nie trzeba będzie czekać kolejnego roku ...
4 sty - 16:37

avatar
Wiadomo: ver 2.0 będzie tuż po wersji 1.9!
4 sty - 16:39

mitlandy
Czekać... Ten czas oczekiwań był przydatny jak dla mnie czekałem na wspaniałą Hote 1.3 więc warto czekać na coś co jest tak dobrze wzbudowane:D
5 sty - 11:55

Lyokoheros
Becmer, znając życie w sylwestra tego roku(koło północy oczywiście) wyjdzie 1.4... potem w 2015 wyjdzie 1.5, a 2.0 pewnie w 2020.... chyba, że nagle przyśpieszą lub nie będzie wszystkich numerków wersji.
Choć jak dla mnie to na razie najważniejsze jest by jak najszybciej edytor działał.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt