Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Odsłony dodatku

I’m just a mean green mother from outer space, and I’m bad!

Dodatek ukazuje się w kolejnych wersjach, tj. 1.0, 1.1 itd. Oficjalną datą premiery kolejnej wersji zawsze jest tzw. wkrótce, chociaż zwyczajowo dla dużej wersji jest to Sylwester. Od wersji 1.3 aktualizacje są wprowadzane poprzez automatycznie łączący się z serwerem launcher.

Na chwilę obecną najnowszą wersją jest Horn of the Abyss 1.7.0. Każda kolejna pełna wersja (tj. 1.0, 2.0 itd.) miała być związana przede wszystkim z wprowadzonym do niej nowym miastem, również fabularnie, ale to nastąpiło już w wersji 1.7.Horn of the Abyss 1.7.0 zawiera:

Przystań, nowe miasto zamieszkiwane przez piratów, ze wszystkimi jego komponentami
Fabrykę, nowe miasto zamieszkiwane przez wszelakich wyrzutków, ze wszystkimi jego komponentami
– cztery kampanie. Trzy związane z Przystanią: Pod piracką banderą, Postrach mórz oraz Róg otchłani. Jedna, Forged in Fire (Wykuty w ogniu) jest natomiast powiązana z Fabryką.
nowy format map wraz z edytorem, zapewniający większe rozmiary map (H, XH, G)
nowe terenyWyżyny, będące natywnym terenem Wrót Żywiołów oraz Pustkowie, natywne dla Fabryki
– nowe jednostki neutralne: Satyr, Fangarm, Leprekaun oraz Stalowy Golem
– nowe obiekty, dekoracje i tereny „nakładane”
nowe artefakty, w tym część łączona
– nowa umiejętność – Zakłócenie
– nowe pojedyncze scenariusze
– poprawione lub zmienione niektóre grafiki z oryginalnej gry, a także znaczne poprawy interfejsu (w tym w pełni animowane pole bitwy, grafiki bohaterów zależne od płci i klasy, czy też grafiki miast na mapie zależne od stopnia rozbudowy fortu)
– nowe elementy interfejsu: tła menu, ekrany ładowania
– wprowadzenie niewykorzystanych elementów z oryginalnej gry (nowe warunki zwycięstwa czy też negatywny efekt szczęścia)
– poprawa bugów i balansu z oryginalnej gry
– …i wiele innych

Całość jest instalowana na Cieniu śmierci. W teorii więc nie jest kompatybilna z innymi dodatkami, w praktyce wprowadzenie różnych modyfikacji do jednego folderu z grą wraz z Rogiem… zwykle nie wywołuje żadnych komplikacji.

© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt