Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
2.I.2016link
Dzisiejszego ranka HotA Crew zaprezentowało kolejną wersję swojego dodatku.
Najnowszą wersję można pobrać poprzez launcher lub z naszego Skarbca.

Co zawiera najnowsza aktualizacja?
  • 10 nowych obiektów oraz zmianę 5 istniejących już grafik
  • Kontynuację kampanii
  • Nową jednostkę Cthulhu Fangarm
  • Nowy artefakt
  • Możliwość wymiany artefaktów pomiędzy bohaterami przebywającymi w tym samym mieście
  • Drobne poprawki zarówno graficzne jak i wpływające na rozgrywkę

EDIT: Nie musieliśmy długo czekać, bo już dziś do pobrania została wypuszczona kolejna łatka, zawierająca głównie drobne poprawki.
Bychu
Wasze komentarze (66)
2 sty - 18:08
Wiwern
Z opóźnieniem i problemami ze ściągnięciem, ale jednak. Jak zwykle solidna porcja obiektów na mapie + nowa, znakomita jednostka. Styczeń zawsze należy do HoTy :>
2 sty - 18:42

The Doom
Wszystko pięknie i cieszę się, że twórcy kontynuują tradycję corocznego udostępniania nowych aktualizacji, ale...

...patrząc na wygląd Fangarma, jego umiejętności oraz ilość punktów życia i porównując to z Illithidem Nephretesa mam nieodparte wrażenie, że (kiedy już uda się dokończyć prace nad modem z alternatywnymi jednostkami) znowu nam na HC albo DF2 zarzucą plagiat :')
2 sty - 19:09

Bychu
Byli pierwsi. I co najważniejsze nie gadali a ZROBILI I DODALI JEDNOSTKĘ, to się liczy, a nie pomysł. ;p
2 sty - 19:17

Andruids
Kto wie coś o nazwie tej jednostki? Jedyne co znalazłem, to że znaczy "macka".
2 sty - 19:58

Tiger
Uh oh trzeba sprzawdzic nowy "dodatek" nie ma co ;-)
2 sty - 20:42

Lyokoheros
Bychu, owszem. Ale nijak nie zmienia to faktu, że gdy już Nephretes zakończy swój projekt nazwanie go plagiatem byłoby zwyczajnym kłamstwem. Jeżeli w ogóle można tu mówić o plagiacie to popełniła go HotA... chociaż akurat moim zdaniem to jednak te jednostki dość wyraźnie się różnią, nawet jeśli opierają się na tym samym koncepcie.
Choć bardzo irytujące jest, to że stare zapisu znów nie są kompatybilne... no i mi jakoś aktualizacja przez launcher nie działa.

Ale nowości całkiem fajnie się zapowiadają... szczególnie cieszą mnie nowe obiekty(zresztą całkiem fajne, miejski portal jako obiekt, magiczna wersja koloseum, obserwatorium(zwiększenie zasięgu widzenia), ołtarz many(poświęcanie stworzeń za punkty many), nowa studnia na skorupie(+1000 puntów ruchu następnego dnia, ale tracisz wszystkie obecne) czy wodne wersje uniwersytetu oraz strażników misji), będę mógł jeszcze bardziej urozmaicić moją wielką mapkę...
Sam Róg Otchłani(artefakt) nawet ciekawy, chociaż... po tytułowym artefakcie spodziewałem się jednak czegoś lepszego...

Ale w sumie boli to, że wciąż nie dali nowych wersji językowych(szczególnie, że do polskiej wersji wszystkie elementy z poprzednich mieli gotowe... a założę, się, że jakby tylko wzięli do pomocy jakąś osobę z Groty(a na pewno ktoś by się znalazł) to mieliby na czas i nowe teksty). A na to właśnie najbardziej czekam.
2 sty - 21:49

krasnolud99
w tym jest błąd, jest napisane bohatrami
2 sty - 22:22

Andruids
To nie jest błąd. To litrówka.
2 sty - 22:31

Kammer
Jest Bychu, jest litrówka!
3 sty - 09:10

J. M. Sower
Zaraz zaraz... przecież to my jesteśmy od wszelkich plagiatów! HoTA podbiera nam bezczelnie nasze życiowe zadanie! XD Satyra też już mieliśmy wcześniej.

A tak na serio, to gdyby było na odwrót, to oni uznali by jednostkę Nepha za plagiat. Jednak jak dla mnie dość znacząco się różnią i ten Fangarm wypada dość słabo, aczkolwiek jest już lepiej niż w przypadku ichniego Satyra.
3 sty - 09:32

avatar
Mitologia Lovercrafta jest powszechnie znana i wcale się nie dziwię, że w końcu pojawiło się coś z ctulhowymi mackami. Zapewne twórcy HotA widzieli projekt Nepha jak i dziesiątki innych kandydatów do neutralnej "wodnej" jednostki. To tak, jakby chciał ktoś dodać Śmierć do gry. Cokolwiek by nie narysował - szansa, że ktoś wcześniej pokazał projekt pani z kosą i w kapturze jest... dość spora :)
A projekt Nepha można gdzieś obejrzeć?
3 sty - 12:13

Nephretes
Jeśli wierzyć temu co napisał Docent Picolan, sam projekt Klusku, tfe Cthulhu sięga 2012 roku. Ciężko też oczekiwać że ktoś będzie na siłę wymyślał specjalne zdolności, kiedy hipnoza jest pierwszym skojarzeniem...choć nie powiem, wygląda to dość kuriozalnie. Obydwie jednostki są na 5 poziomie, odporne na czary umysłu i rzucają hipnozę.

Jeśli miałbym czepiać się zbytnich inspiracji to prędzej zastanawiałbym się nad lampą. Design jest w zasadzie taki sam, kolorystycznie również różnice są w sumie minimalne. Moja lampa miała przywoływać dżiny podczas walki, ichniejsza z tego co się orientuję, pozwala na ich rekrutację. Funkcja niby inna, lecz gdy weźmie się pod uwagę, że klusku jest związany z otchłanią morską, artefaktem: lampy raczej nie planowali od kilku lat i mogli ją ode mnie zapożyczyć.

Tak jak mówi Sower, w odwrotnym przypadku już by pojawiły się gorzkie żale o plagiat. Ja prócz delikatnego zaznaczenia podobieństwa w temacie na HC (i podkreślenia że jak na jednostkę związaną z głównym artefaktem wypada ona dość marnie ;>) nie zamierzam się o to pluć.

PS.
Chyba już o tym pisałem. Illithid był jedną z moich wczesnych jednostek, czekają go poprawki nim znajdzie się w alternatywach. Jak już pokazywać ten dawny projekt to z tego linka:

http://i.imgur.com/q9nGfV8.gif

Przynajmniej tak oczoteges nie świeci :p
3 sty - 13:34

AmiDaDeer
Neph, opanuj ten ból tyłka. Jednostka im wyszła dobrze. Nieidealnie, ale wystarczająco na piątopoziomowe stworzenie - i jednak zdecydowanie lepiej niż to, co dotychczas z Illithidem zaprezentowałeś.

A lampa to lampa, Twój projekt jest plagiatem z Aladyna, więc oskarżanie Hoty o zabieranie Tobie pomysłów jest śmieszne... zwłaszcza w sytuacji, gdy nasz polski modding jest, niestety, znany z odtwarzania nieskończonych projektów m.in. Alex-andra. To zwykła apolegetyka.
3 sty - 13:59

witchking
No tak bo jak my odtworzymy coś ze zdechłego projektu to jest plagiat, ale kiedy Hota robi coś podobnego do naszych projektów i my o tym zwyczajnie piszemy to jest ból tyłka;p
3 sty - 14:06
Wiwern
Graczy nie interesuje kto był pierwszy z pomysłem, ale kto pierwszy coś wykonał i dał możliwość przetestowania w grze. Wypominanie nikomu nie służy, więc dawajmy dobry przykład. Obie jednostki są różnymi wariacjami jednego tematu, obie też chciałbym mieć w grze. Mam nadzieję, że to życzenie się kiedyś spełni.
3 sty - 14:07

Nephretes
Zaraz tam ból tyłka. Nigdzie nie napisałem, że mój >>stary<< Illithid jest lepszy, wypowiedziałem się w temacie wręcz przeciwnie, "nauczyć się czytać ze zrozumieniem"- jak ty byś to ujął. To, że niektórym podoba się bardziej moje podejście do Klusku, cudownie nie czyni mnie autorem tych słów.

Serio, może mi się jakaś jednostka zwyczajnie nie podobać bez odniesienia tego do mojego przedawnionego projektu. Ich satyr też nie jest najlepszy, ale chwileczke.. pewnie musiałem kiedyś zrobić jego gorszą wersję i pewnie stąd taka opinia! Kurcze, znowu mnie rozgryzłeś i znasz moje motywy.

==Lampa

"Mogli ją ode mnie zapożyczyć" -> Mogli, ale nie musieli: nie twierdzę że tak było, nieprawdaż? Nie wiem dlaczego zawsze projektujesz swoje złe emocje na czyjeś wypowiedzi. Fakt, może mam jednak słabą pamięć i zapomniałem, że nie można sobie nieszkodliwie tutaj pośmieszkować z Sowerem, bo zaraz Hobbit się najeży.

Skądinąd przypomnę, że autorem najmniej przyjemnych słów w kierunku HoTy byłeś (jak zwykle) Ty. To zwykła hipokryzja.
3 sty - 14:28

AmiDaDeer
Dalej widzę u Ciebie jakąś frustrację. Skomentowałeś ten projekt w bardzo cyniczny sposób i do tego się przyczepiłem. Ból tyłka odnosił się raczej właśnie do tego, że uznajecie, iż skoro Was oskarża się o wykorzystywanie cudzych designów, to Wy możecie odbić piłeczkę, odnosząc się do designów, które są podobne do Waszych z zupełnie innych względów.

Sednem problemu jest jednak to, że Hotę jak najbardziej warto krytykować, ale jest znacząca różnica między nawet bardzo ostrą, lecz wciąż merytoryczną krytyką, a zabawą w zimną wojnę.
3 sty - 14:33

Kammer
>>>Skądinąd przypomnę, że autorem najmniej przyjemnych słów w kierunku HoTy byłeś (jak zwykle) Ty. To zwykła hipokryzja.

A ja się dziwnie czuję, bo spodobała mi się mechanika Rogu Otchłani.
Idę się nacierać Pawilonem/Forge/Sagamosą, może mi się poprawi. :c
3 sty - 14:39

AmiDaDeer
W sumie to jest zabawne - skoro krytykowałem Hotę za pewne decyzje i działania, to automatycznie to znaczy, że nie lubię tego dodatku? Ciekawa logika, biorąc pod uwagę, kto prawie że samodzielnie zajmował się komnatami HotA przez ostatnie lata. :P
3 sty - 14:57

Nephretes
Cynicznie to ja najwyżej skomentowałem Twoje kolejne niewydarzone zaczepki w moim kierunku.

Podjąłem ten trud i specjalnie dla Ciebie znalazłem moje posty:

AcidCave:

(...)Jest średniawa (...) i z wyglądu i z animacji. (...) Nie jest to już Alexander.

i na HC:

"I must say that new creature is not even close to old Alex-ander designs. It is ok, but nothing exciting to cope with the title artifact", przy okazji chwaląc udane obiekty na mapę i wyrażając swoje pozytywne zaskoczenie rozmiarem update'u.

Wspomniałem też o podobieństwie do Illithida, lecz nic na temat lampy:

"It is similar to our mindflyer project for MDT alternative units. Even the properties are the same".

Samo zauważenie podobieństwa nie implikuje oskarżenia o kradzież. Jestem zażenowany że muszę takie proste rzeczy wyjaśniać.

Jeśli ktoś znalazł w mych publicznych wypowiedziach na temat Klusku cynizm dostanie cukierka..albo od razu oddam go Hobbitowi, może wreszcie się uśmiechnie i przestanie bezpodstawnie atakować innych.
3 sty - 15:10

Morglin
Przecież lampa to stuprocentowe nawiązanie do dwóch pierwszych części Heroesów. ;_;

http://www.h1.acidcave.net/images/locations/lamp.png
http://h2.heroes.net.pl/uploaded/locations/dwellings/lamp.png
3 sty - 16:00

AmiDaDeer
Neph, do jasnej, przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy komentarz pod tym newsem. To też jest publiczna wypowiedź, jakbyś nie zauważył.

Parę cytatów od Ciebie:

"choć nie powiem, wygląda to dość kuriozalnie. Obydwie jednostki są na 5 poziomie, odporne na czary umysłu i rzucają hipnozę."
"lampy raczej nie planowali od kilku lat i mogli ją ode mnie zapożyczyć."
"Tak jak mówi Sower, w odwrotnym przypadku już by pojawiły się gorzkie żale o plagiat."
"i podkreślenia że jak na jednostkę związaną z głównym artefaktem wypada ona dość marnie ;>"

A jak zaczniesz każdy cytat analizować niezależnie od siebie i wygadywać bzdury typu "Ale w tym zdaniu samym w sobie nic złego nie ma, Twoje niewydarzone zaczepki są żenujące", to możesz w ogóle dać sobie spokój z odpowiedzią. Dobrze wiesz że chodzi mi o ogół Twojej postawy, a ten w tym momencie jest wręcz chamski.
3 sty - 16:18

Andruids
Kurde, Morglin mnie ubiegł : p
O ile wiem, lampa miała dokładnie tą funkcję w jedynce i dwójce (rekrutowanie dżinnów), więc jeśli mówimy o zapożyczeniu, to raczej w tę stronę.

Też wypowiedziałem się, że szkoda, że Illithid i Fangarm są tak podobne. Podobny wydźwięk widzę w dzisiejszym komentarzu Nephretesa, ale tak jak pisał Hobbit wczoraj na czacie, modów Horn of the Abbyss i alternatywnych ulepszeń nie sposób na chwilę obecną pogodzić (i jeśli mi się dobrze wydaje, zespół Hoty jest temu wręcz przeciwny). Mimo wszystko, zarzucanie komuś bólu tyłka było niepotrzebne.
3 sty - 17:33

Fandor
Jak na moje, przesadzacie z tymi plagiatami czy nie plagiatami, Satyr, Cthulu, lampa dżina to popularne wszędzie motywy i ani wy, ani HotA nie możecie sobie rościć do nich praw, co najwyżej możecie starać się, zrobić je lepiej, na tę chwilę, wolę wszelkie Satyry Tritha, i liczę, że Neph teraz zamiast powodu do obrazy dostanie mobilizacji, że musi zrobić lepsze Cthulu :).
3 sty - 17:37

Lyokoheros
Mi osobiście się wydaje, że to raczej ogół Twojej postawy, Hobbicie, jest w tej sytuacji chamski i że wkładasz w usta Nepha słowa, których wcale nie powiedział.
Co prawda w moim odczuciu to wersja Hoty jest lepsza i bardziej Heroesowa(choć na jednostkę tak silnie związaną z tytułowym Rogiem Otchłani faktycznie mogłaby wypaść lepiej... zresztą to trochę lipa, że nie używając tej jednostki nie ma z niego praktycznie żadnych korzyści), ale nie widzę nic chamskiego, czy niestosownego w - całkiem merytorycznej zresztą - krytyce Nepha. On po prostu stwierdza pewne fakty, a Ty dorabiasz sobie do nich jakąś dziwną interpretacje...
3 sty - 19:02

Warmonger
Nowy Cthulhu mi się nie podoba. Ani nie jest specjalnie piękny, ani też nie wnosi nic nowego po jednostce zaprezentowanej już przez Nepha. Nie oskarżam nikogo o plagiat, to po prostu marnowanie czasu i pracy na zrobienie tego samego.
3 sty - 19:13

Drwal
Ja osobiście mam to gdzieś. Dla mnie mogą plagiatować ile wlezie, do momentu kiedy im to wychodzi. Najważniejsza jest jakość. I tylko to powinniśmy oceniać. A nawet jeśli nie, to naprawdę w tym wypadku jesteśmy zbyt wrażliwi. Dla mnie jednostki różnią się bardzo: mają zupełnie inną kolorystykę, wygląd, wielkość, siedlisko - w skrócie zupełnie inna interpretacja. A słowa o jakiś właściwościach jednostki, charakterystyce, statystykach...my coś wydaliśmy, że porównujemy?
Wiele razy powtarzaliśmy, że nikt nie ma prawa "zajmować" sobie jednostek i na tym pozostańmy.
3 sty - 19:32

Nicolai
Co do Fangarma to powiem tak... MDT plagiatuje całe lineupy HoTA Crew i jest dobrze, ale jak HoTA Crew zrobi coś podobnego jak MDT to jest zbrodnia ;)
3 sty - 19:42

Drwal
I dobrze, że plagiatuje, inaczej masa świetnych propozycji już dawno by przepadła. Myślę, że aktualnie nikt z MDT nie ma żadnych pretensji, padła jakaś pojedyncza wypowiedź, potem zaczęła się z tego jakaś gorąca dyskusja. Sami nalewamy oliwy do ognia i prowokujemy. :P
3 sty - 19:43

Bychu
>>>>"Ani nie jest specjalnie piękny, ani też nie wnosi nic nowego po jednostce zaprezentowanej już przez Nepha. "

Wnosi bardzo dużo. Jest w grze, w najlepszym modzie jaki póki co się ukazał. A to, czy jest piękny to już kwestia gustu, mi się podoba.
3 sty - 22:36

Mroczny Łowca
Jednostka HotA - Fangarm
Jednostka Nephretesa - Illithid
Więc mamy dwie różne jednostki. Jakim prawem była tu mowa o jakimkolwiek plagiacie? Czego nie rozumiem?
4 sty - 10:33

avatar
Definicji słowa plagiat :P
4 sty - 10:43

Warmonger
...a jak nazwiemy go Belzebub albo Rasputin, to dostaniemy trzecią zupełnie różną jednostkę. I mamy już połowę miasta.
4 sty - 11:09

Mroczny Łowca
No chyba oni ;) Według mnie wykonanie różni się znacząco, jedyne co łączy oba projekty to macki. Małostkowicze...
4 sty - 12:58

Nephretes
@Hobbit

O ile jestem w stanie przyjąć, że ktoś odbiera moje słowa nie w taki sposób w jaki powinien (Fakt, że urażona jest tradycyjnie pojedyncza jednostka jakoś umniejsza takiej interpretacji) to zarzucanie mi na siłę złych intencji, wręcz wpychanie mi do gardła słów, których nie powiedziałem jest dla mnie nieakceptowalne.

Na przyszłość nie zamierzam odnosić się już więcej do Twoich zaczepek. Możesz uważać sobie co tam zechcesz, jest to tylko i wyłącznie Twój problem. Jeśli jednak ktoś więcej niż zawsze-czujna-Hobbitowa-policja raczy mi zwrócić uwagę na moje zachowanie, wtedy nie omieszkam się nad sobą zastanowić. W innych wypadkach będzie to dla mnie typowy objaw, znanej już powszechnie na tym forum, konfliktowości Twej natury, który zwyczajnie zignoruję.

Ostatecznie przyznaję się, że przekroczyłem pewne granice i zaatakowałem Cię już personalnie: za co chciałem przeprosić.

Zamierzam dalej wyrażać swoje opinie na owszem, publicznym, ale również bardziej swojskim forum Groty bez względu na Twe zbyt daleko idące interpretacje.
4 sty - 16:20

witchking
@Mroczny Łowca
A skąd Ci się wziął ten plagiat? Pisaliśmy tylko, że jednostki są podobne.

Tekst Sowera:
"Zaraz zaraz... przecież to my jesteśmy od wszelkich plagiatów! HoTA podbiera nam bezczelnie nasze życiowe zadanie! XD"

Był wyraźnie ironiczny, aby go dobrze zrozumieć trzeba znać kontekst. Warto wiedzieć, że rosyjscy fani między innymi pisali, że układ budynków w Forge został skopiowany z egipskiego bastionu itd.

Osobiście jestem wielkim fanem Hoty, choć wiele wypowiedzi na ich forum mnie irytuje. Nikt jednak nie mówi, że te wypowiedzi pochodzą od członków Hoty.
4 sty - 17:51

avatar
Też kiedyś poczytałem rosyjskie fora. Tak się tam brandzlują tą Hotą, że trochę zapominają, że produkowanie kolejnych Opli Astra nie przynosi wstydu mimo że tuż obok powstał Bentley.
4 sty - 19:12

Mroczny Łowca
@witchking
Z powyższych postów. Było w nich zawarte gdybanie nad ewentualnym posądzeniem o plagiat.
4 sty - 20:29

witchking
@Mroczny Łowco
O których postach konkretnie mówisz?
4 sty - 21:45

AmiDaDeer
"układ budynków w Forge został skopiowany z egipskiego bastionu"
Ten post został wyśmiany przez innych akurat. Zwykle pojawiają się tam merytoryczne zarzuty. Ale lepiej jest wyolbrzymiać i robić wojenki...
5 sty - 08:50

Fandor
Oj no, czepiacie się fanów patriotów, dla takich zawsze HotA najlepsza, bo rosyjska, mody MDT najlepsze bo polskie, i nikt nie potrzebuje do tego merytorycznych argumentów, a jak się coś dobrego z 2 strony pojawi to trzeba wymyślić sztuczne zarzuty. Ale po co się żreć, mody są od fanów, dla fanów, nieważne jakiej narodowości, jednym się te bardziej podobają innym tamte, ważne aby gra się rozwijała, dawała nowe możliwości i umilała nam czas jeszcze przez wiele lat wciąż zaskakując.
5 sty - 09:23

Nicolai
@up: Też tak mówiłem, ale lider MDT uświadomił mnie, że oni nie robią modów dla fanów, a dla siebie ;)
5 sty - 09:30

Kammer
Pamiętajcie, moi drodzy: kochajcie lidera swego, bo moglibyście mieć gorszego!

>>>ważne aby gra się rozwijała
A ze mnie się śmieją, jak piszę, że wolę VCMI, bo jest najbardziej perspektywiczne. :c
Ale to nie jest prawda, bo ja jestem... #teamERA_II, jeśli chodzi o granie.
5 sty - 10:21

avatar
To zupełnie jak ja. Nie powiem że gram w VCMI - jedynie sobie pogrywam (choć bardzo często), gdyż na obecną chwilę jedynie można sobie tam urządzać potyczki z neutralami. Tylko od determinacji teamu zależy czy z projektu zrobi się coś naprawdę fajnego. Perspektywy są. A jeśli chcę sobie trochę połamać zębów na mapie - włączam ERĘ...
5 sty - 11:09

witchking
@Nicolai jak zwykle wszystko mieszasz. Może przeczytaj jeszcze raz. Mowa była o moim prywatnym stanowisku które zresztą podtrzymuje.
5 sty - 11:54
Wiwern
Chyba nie wyłapał subtelnej różnicy, że robi się mody dla fanów, a nie pod oczekiwania jednego fana. ;p
5 sty - 12:17

Nicolai
@Kammer: Strasz gorszymi liderami, bądź Kammerem ^^
@witchking: Ja mieszam, pewnie... Może nie napisałeś, że tworzysz mody, bo możesz? Prywatna opinia, a nie wolą zespolur? To czemu na jej podstawie zamknięto temat i wyrzucono członka tematu, który się z Tobą nie zgadzał?
@Wiwern: Jak zwykle pierwszy do wypowiadania się, ostatni do czytania o co chodzi...
5 sty - 14:56

Fandor
Cóż mody są od fanów dla fanów, ale jeżeli ktoś robi mody pod siebie, ma do tego prawo i jego dobra wola, że je udostępnia innym.
5 sty - 16:04

AmiDaDeer
Mam wrażenie, że bardzo często robienie czegoś "pod siebie" wynika nie z chęci zrobienia czegoś dobrego, a ze zwykłej zawiści.
5 sty - 17:05

witchking
Nicolai:
"
Nicolai
@Kammer: Strasz gorszymi liderami, bądź Kammerem ^^
... Może nie napisałeś, że tworzysz mody, bo możesz? Prywatna opinia, a nie wolą zespolur? To czemu na jej podstawie zamknięto temat i wyrzucono członka tematu, który się z Tobą nie zgadzał?"
Który dokładnie z argumentów przez Ciebie przytoczonych wskazuje na to, że to opinia zespołu a nie moja prywatna? Mam wrażenie, że żaden nie dotyczy tematu, a Ty po prostu próbujesz mnie sprowokować lub się na kimś wyładować.

@Hobbit
Mam wrażenie, że albo mylisz pojęcia albo czynisz daleko idącą interpretacje. Przeciw komu skierowana miała by być taka zawiść? Jaka jest granica robienia pod siebie?
5 sty - 19:24

Mroczny Łowca
@witchking
Zakładając, że czytałeś dyskusję od początku - jeśli do tej pory tego nie wyłapałeś, to nic nie da cytowanie. A że jestem leniem - niech racja pozostanie po twojej stronie ;)
5 sty - 23:04

AmiDaDeer
^Ditto.

Naprawdę się dziwicie, że ludzie są zażenowani, że pierwszym komentarzem grupy w dużej mierze odtwarzającej porzucone pomysły HotA Crew po premierze nowej wersji jest "Aha! Mają podobne do nas koncepty! A potem powiedzą że ich splagiatowaliśmy, lol! Śmieszki heheszki"?

Od momentu, kiedy zaczęto mieć do Was pretensje o to, że wykorzystujecie cudze designy jak szaleni, bawiliście się w cyniczne odwracanie kota ogonem i odbijanie piłeczki kiedy się tylko da.

To jest właśnie zawiść - że Was merytorycznie krytykują, a ich nie, więc ich musicie skrytykować na siłę.
5 sty - 23:32

witchking
@Hobbit pozostaje mi odesłać Ciebie do postu Nepha
6 sty - 00:07

Baloq
Wojenko, wojenko... Ja tam bardziej widzę zaczepki i ewentualną "zawiść" w postach Nicolaia i Hobbita, ale i tak pewnie zarzucą, że nie umiem czytać albo że się komuś podlizuję.

Co do treści wpisu: Jestem ogromnym fanem dodatku HoTA i ucieszyłem się niezmierne, że wyszło coś nowego. Obiekty śliczne, Fangram całkiem całkiem (ale bez szału), na pewno nie omieszkam zagrać :)
6 sty - 02:02

AmiDaDeer
Jakie to wygodne - udawać że nie ma konkretnych zarzutów, a zamiast tego odbijać piłeczkę dalej... i to w tak bardzo przedszkolny sposób.
7 sty - 14:00

MinosKing
Bardzo fajna aktualizacja, na jednej z mapek natrafiłem na Róg z Otchłani i faktycznie w trakcie walki na miejscu poległych jednostek pojawiały się Fangarmy.

Nie wiem tylko czy ilość tych stworzeń jaka jest przyzywana za jego pomocą, nie jest aby lekko przesadzona? Jedyny co jeszcze zauważyłem jak pewnie i większość grotowiczów :P że z jednostek nieumarłych jak i nieżywych <mam na myśli konstruktów jak np. golemy> nie dostajemy już tych Fangarmów, co by było już mocną przesadą, a i tak ten artefakt jest chyba jednym z najciekawszych jaki mogli dodać ludzie z Hota Crew;]
7 sty - 19:12

Fandor
Pomysł na artefakt, który przyzywa jednostki w miejsca poległych oddziałów jest fajny, jednak uważam, że sama jednostka mogłaby być ciekawsza, oraz że jednak nie jest to nic specjalnego dla tytułowego, sztandarowego artefaktu.
7 sty - 23:18

Kastore
Fajnie, że pojawiły się motywy z Lovecrafta, aczkolwiek sama jednostka wykonana dość średnio, animacja latania jest okropna tak samo jak jej jednorodna paleta kolorów. Poza tym... dlaczego coś co lata jest takie powolne?! Toż to jedna z najwolniejszych jednostek latających w grze, jeżeli nie najwolniejsza (nie chce mi się teraz sprawdzać :P). Trzeba było wywalić w cholerę nieskończony kontratak i w zamian dodać Fangarmowi więcej do szybkości. I czy ktoś się orientuje jak działa hipnoza Cthulusia, tzn. jednostka atakowana musi spełniać jakieś warunki np. co do punktów życia, czy jest to całkowicie od nich niezależne?
9 sty - 17:52
latek
witam potrzebuje spoollszczenia m ogłby ktoś podrzucić?
9 sty - 20:43

Bychu
Spolszczenia do tej wersji jeszcze nie ma, ani oficjalnego ani nieoficjalnego...
17 sty - 17:49
Krytanek01
Ten mi przypomina obcego
17 sty - 20:14

Tiger
pogralem chwile i hota i jak narazie przyjemne to to ;-)
18 sty - 17:51

kamilxd4002
mnie to bardzo smuci że nie ma edytora kampanii kiedy zrobią go ?
1 lut - 21:24

kamilo1355
Witam.
Mam problem z HOTĄ. Kiedyś ten błąd się u mnie pojawiał. Problem polegał i polega na tym, że HOTA nie wyświetlała mi po włączeniu miniatur jednostek a na bitwach mnie wywalało. Dziś zrobiłem reinstalacje Heroesów oraz wszystkie po kolei wersje HOTY zainstalowałem i problem się powtarza.
Bardzo proszę o pomoc bo głód HOTY jest wielki ;)
ps. Na wersji 1.3.2 wszystko chodziło normalnie... i posiadam Złotą Edycje
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt