Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Dzisiejszy dzień przyniósł obfitość materiałów związanych z “Horn of the Abyss” oraz “Heroes III: The Board Game”!
Po pierwsze - frakcja Cove “zmaterializuje się” w postaci dodatku do gry planszowej! Możemy już podziwiać pierwszy artwork - Haspida od Viviane Tybusch Souzy z Archon Studio (po prawej).

Szczegóły na temat tego nieoczywistego projektu możecie przeczytać (także po polsku) pod poniższym linkiem.
Dlaczego nazwałem ten projekt “nieoczywistym”? Dodatek “Przystań” połączył bowiem właściciela marki - Ubisoft, licencjobiorcę - Archon Studio oraz uznaną grupę moderów - HOTA Crew. Nie jest to raczej codzienna sytuacja. 😃

Podsumowanie ostatnich miesięcy od HOTA Crew możecie sprawdzić tutaj.

Ale to nie koniec o Rogu Obfitości Otchłani na dziś. Na Heroes Community pojawił się długi wywiad z HOTA Crew, okraszony ciekawymi grafikami. Spójrzcie tylko na te referencje do ekranu miasta Factory!
Nie pozostaje nic innego jak życzyć fandomowi - nam wszystkim - kolejnych tego typu przedsięwzięć i materiałów!
Yaaqob
Wasze komentarze (9)
25 kwi - 19:23

Górski Krasnolud
Dobrze to słyszeć. Pamiętam, że jak pierwszy raz wspominano o Cove w Board Game, to realcje były mieszane, super widzieć, że zespół jednak zdecydował się na dodanie frakcji. To bardzo ciekawy, i chyba pierwszy w historii Heroes tak wielki projekt, który angażuje grupę moderską i oficjalne wydawnictwo. :) Może chociaż na planszy dam radę przejść kampanię HoTA XDD
25 kwi - 19:24

Górski Krasnolud
reakcje*
26 kwi - 12:33

Dru
No Panowie, szacun za nawiązanie kontaktu z HoTa i namówienie Ubisoftu na pozwolenie dodania Cove do gry :)

Mam wrażenie, że to niejednorazowa taka współpraca , między Hota i Ubi. Czyżby w nowej wersji H3 miały się pojawić fanowskie zamki ;)
26 kwi - 12:39

Darkem
No i elegancko! Gratulacje! To świetny news, choć sam liczyłem po cichu na Waszą wersję Regny (z trochę mniejszą liczbą ludzi w składzie armii), ale i tak jest co świętować. Czyżby miał pojawić się Eovacius ze specjalnością w klonowaniu ;)?
26 kwi - 16:16

Nicolai
Z ciekawości kto dostaje tantiemy za użycie własności intelektualnych z fanowskiego dodatku w oficjalnie licencjonowanym produkcie?
26 kwi - 17:15

avatar
Ten, kogo wskazuje zawarta umowa. A ta może być skonstruowana na dziesiątki sposobów - od całkowitego zrzeczenia się tantiem przez HotA Team, poprzez wynegocjonowanie jakiś tam niezłych wstawek.
27 kwi - 09:20

Yaaqob
Nie będę upubliczniał kulisów umowy, wiadomo. ;-) Część ustaleń stanie się jawna w swoim czasie; na razie mogę tylko powtórzyć to, co zostało wyartykułowane w ogłoszeniu o współpracy nad dodatkiem “Cove” - dla HOTA Crew ten projekt jest 100% non-profit, więc nie dostaną żadnych tantiem.
28 kwi - 13:34

Naotaka
Hota Crew, którzy tak bardzo przyczynili się do rozwoju h3 udostępnia efekty swojej pracy za darmo natomiast Ubisoft, który porzucił jedną z najlepszych gier wszechczasów musi zarobić nawet na pracy fanów.
28 kwi - 23:28

MasterPoket
Świetna wiadomość!
Chcesz skomentować ten materiał? Nic prostszego!
Zaloguj się lub Załóż konto w Grocie!
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt