Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
6 dni po premierze najnowszej wersji Hoty prezentujemy wam uaktualnione komnaty Horn of the Abyss, a wraz z nimi całą nową sekcję Nowości, w której zostało opisanych wiele zmian w grze, które przyszły wraz z tym fanowskim dodatkiem! Prócz tego gruntowne zmiany dokonały się w polskich nazwach i tekstach dotyczących Przystani. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować społeczności Jaskini Behemota za propozycje na nazwy, a także Hellburnowi, który zrobił mały artykuł o specjalizacjach bohaterów w jednostkach!

Zapraszamy do przeglądania komnat! I pamiętajcie że to nie koniec nowości...
Hobbit
Wasze komentarze (17)
7 sty - 03:00

Gravius
dodałbym jeszcze, że zmieniła się grafika wieży obserwacyjnej w Fortecy :)
7 sty - 04:05

glokku
Gravius.
Jak byś dodał to by było 2 razy bo już jest :D
Ja bym chętniej dodał i wyjaśnij czemu jednostki mają nowe umiejętności: gargulec mają bloodles
golem ma golem.
Czy to tylko zwykłe napisane ukrytych umiejętności czy ja miałem biednego herosa który nie miał tego w polskiej wersji językowej?
7 sty - 06:28

AmiDaDeer
"Bloodless" to ładniejsze określenie na jednostkę nieożywioną posiadającą morale. To samo z golemem - w oryginalnej grze to było skąpo opisane, a że trzeba było to wszystko zmieścić w tym małym okienku, to stąd takie pomysły. To właściwie podpada pod poprawę interfejsu, zresztą nie wiem czy warto wszystko z takich rzeczy wymieniać...
7 sty - 11:45
Wiwern
Jak zwykle doskonała robota. :)
7 sty - 11:46

Gravius
planujesz umieścić jakąś tabelkę ze zmienionymi statystykami jednostek z jakimś zaznaczeniem, które poszły w górę, a które spadły? O ile jest to warte świeczki :P
7 sty - 19:15

Darkem
Wprowadzenie nowego balansu we Wrotach Żywiołów tylko "umocniło" moje marzenie o nowej wersji tego miasta. A dokładniej o kosmetycznych zmianach - czyli zastąpieniu 4ech podstawowych żywiołaków nowymi jednostkami. Kiedyś czytałem plotki, że Wrota nie miały tak wyglądać, a występowanie w nich żywiołaków klasyfikowanych wcześniej jako jednostki neutralne było spowodowane pośpiechem. Ciekawie byłoby zagrać nową wersją tego zamku.
7 sty - 21:54

glokku
Mnie jeszcze ciekawi czy dorobią inne machiny w innych miastach tak jak w piratach.
Trochę głupio że oni tylko mają specjalną maszynę. Osobiście zmienił bym u nieumarłych bo namiot medyka u truposzy? Według mnie brzmi bardzo głupio :P
7 sty - 22:18

AmiDaDeer
To chyba jednak byłaby zbytnia ingerencja w standardy które przyjęły się w grze na dobre... choć specjalny namiot dla truposzy jeszcze mógłby ujść.
7 sty - 23:54

witchking
@Darkem a co byś za jednostki widział w takim Confluxie?
7 sty - 23:55

Shin0bi
wydaje mi się, że HotA stała się teraz czymś w rodzaju koncertu życzeń. Na zagranicznych forach ludzie prześcigają się w rzucaniu kolejnych mniej lub bardziej sensownych pomysłów, lecz osobiście mam nadzieję, że twórcy po prostu dalej będą robić swoje i nie przerobią Hoty na drugiego woga.
7 sty - 23:57
lopi69
Badge Of Courage daje immuna na mind spelle wszystkim jednostką wg opisu przedmiotu
8 sty - 00:24

Acid Dragon
Po pierwsze, your koment jest bardzo ciężki w readowaniu.
Po drugie, zawsze tak było - tylko że wiedzieli o tym nieliczni, bo opis artefaktu w zwykłym H3 o tym nie wspomina.
8 sty - 21:23

glokku
Znalazłem buga w grze nie można ulepszyć Behemotów w forcie na wzgórzu.
8 sty - 21:37

Bychu
W drewnianym? W nim jedynie jednostki 1-5 się da chyba ;)
8 sty - 21:43

glokku
Właśnie chciałem to napisać że jednak nie bug tylko jakiś biedny fort na wzgórzu nie można ulepszać 2 najlepszych jednostek :D
8 sty - 22:01

AmiDaDeer
Tak ma być - zresztą w Hocie na losowych mapach tylko takie forty się znajdzie. Powód? Balans.

Oczywiście wciąż istnieją te kamienne forty, które działają prawidłowo.
8 sty - 22:05

Darkem
@witchking

To zależy jak bardzo w modyfikację miasta mógłbym się w moich "marzeniach" posunąć. Przy zwykłej podmianie grafik, nazw i siedlisk na swoich poziomach pozostawiłbym jedynie Duszka, Żywiołaka Umysłu i Feniksa (choć akurat jego grafikę zmieniłbym jako pierwszą, gdyż z pięknego ptaka z H2 zmienił się w płonącą papugę :/). Poniższe pomysły nie mają na celu zmiany żadnej statystki i zdolności specjalnej jednostek - by nie ingerować w balans.
Poziom 2 - Stwór związany z powietrzem stwarza mi największy problem. Coś w rodzaju "wind serpent"/"quetzalcoatla"/azjatyckiego smoczka w drobnej postaci?
Poziom 3 - Ognista Salamandra.
Poziom 4 - Kelpia.
Poziom 5 - Ettin.

Żywioły na poziomie 3 i 4 zostały zamienione, lecz nie widzę powodu by stwór ognia nie mógł rzucać odporności na wodę i vice versa ;).

W wypadku większej ingerencji we Wrota można by dodać specjalny budynek w stylu Portalu znanego z zamku Natury (H4), w którym rekrutowałoby się klasyczne żywiołaki (na równym sobie poziomie).
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Horn of the Abyss". Redakcja, kontakt